26.8 C
Skopje
Friday, July 19, 2024
spot_img

Љуљета Адеми бара помош за операција во странство

Љуљета Адеми долго време се бори со сериозни здравствени проблеми. Трипати ја победила смртта, била пред ампутација на ногата, но и покрај сè, останува жена со позитивен карактер и инспиративна животна енергија, која цел живот придонесува за поголема инклузија на лицата со физичка попреченост.

Нема достапен опис

Во моментов има итна потреба од нашата поддршка. Љуљета има здравствени проблеми со ногата, а лекувањето е возможно само во странство. Трошоците за лекувањето се високи, а таа не може да си ги дозволи. Љуљета е самохрана мајка, која е вистински борец за правата на лицата со попреченост.

За сите хумани луѓе кои сакаат да помогнат:

May be an image of text that says "rC комериијална банка aq ckonje картичка за трансакциска сметка на правно лице сметка назив 300001000026968 лульета клица- хуманитарна сметка сериски бpoj"

ХУМАНИТАРНА СМЕТКА: 300001000026968 Комерцијална Банка

ДЕВИЗНА СМЕТКА LULJETA KLICA KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE

Acc.no 0230706741424IBAN: MK 07300307067414298SIFT: KOBSMK2XJASHTË SHTETIT/ НАДВОР ОД ЗЕМЈАТА

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,529FansLike
3,276FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ