21.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Целодневна журка со екипата на „ROOMMANIA“ денеска на Оревче во Охрид

И ова лето љубителите на електронска музика ќе имаат можност да уживаат на омилената плажа со најдоброто од електронската музика . Плажата „Оревче“ која со години ја поддржува независната сцена, за претстојното лето нуди музичка програма, примамлива како за домашните, така и за странските посетители.

Честа да ја отворат официјалната програма на плажата и припадна на екипата на ROOMANIA, кои на 2ри Јули најавуваат целодневна журка. Тимот од 5 диџеи – Mitrik, Samardjiski, DIMITR, Alexandar и Dafilov, ќе се погрижат да ја отворат музичката програма со добра забава.

Оваа сезона во програмата се вклучени светски и регионални реномирани артисти, чии настапи ќе бидат надополнети со истакнати македонски диџеи кои ја негуваат и  презентираат модерната електронска култура во Македонија. На програмата се Layla Benitez ,англискиот продуцент Tim Green, русинот Gorje Hewek, англичанецот tIJN и германското дуо Frankey & Sandrino.

Регионални музички имиња кои ќе настапат се: Thilini, Runy, Filip Fisher & Lobor D, Mike Steva. 

За Приказна,

Ване Маркоски

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,401FansLike
2,994FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ