20.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024
spot_img

Креативност без граници

Кога ќе се спојат инспирацијата и креативноста, знаат да произведат нешто убаво, интересно и уникатно, во секоја прилика.

Во 2013 година иранскиот артист Али Абд Ал-Разак инспириран од предмети со кои се соочува секојдневно, започнува креативна приказна со интересни илустрации.

Ви пренесуваме само дел од неговите инспиративните илустрации, во кои сигурно ќе уживате.

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,513FansLike
3,140FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ