11.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
spot_img

„Дајте музика“ со одличен настап на јуниорскиот Евросонг – следува претставувањето на бодовите

Децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ ја претставија одлично Македонија на денешното издание на Јуниорскиот Евросонг.

Песната се вика „Green forces“, а  ја изведуваат Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“.

Погледнете го целиот настап:

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,279FansLike
2,913FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ