18.8 C
Skopje
Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Бојана со нова песна во музички поход за освојување на регионот

Бојана со мини забава за пријателите и соработниците ја промовираше својата песна со наслов „Среќа и несреќа“ во продукција „Скендеровски“. Песната е снимена на македонски и на српски јазик, и е најава за освојување на регионалниот пазар.

Комплетен автор на композицијата е Саша Милошевиќ – Маре, автор на победничката евровизиска тема на Марија Шерифовиќ и член на жирито во шоуто „Никад није касно“. Препевот на македонски јазик го направи Огнен Неделковски.

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,395FansLike
2,991FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ