26.8 C
Skopje
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Суперхероите во празнична акција на Клиниката за детски болести

Суперхероите претпразнично ги посетија децата-пациенти на Клиниката за детски болести во Скопје, предизвикувајќи радост и насмевки.

Можно е да е слика од 12 луѓе и луѓе што стојат
Извор Фејсбук профил на Црвен Крст на Град Скопје

Волонтерите на Тимот за одговор при катастрофи – Тим за спасување на планина, облечени во костимите на детските херои, Спајдермен, Бетмен и Супермен, помогнати од Дедо Мраз, со јажиња се спуштија на Клиниката за детски болести.

Можно е да е слика од 1 лице, дете, стоење и внатре
Извор Фејсбук профил на Црвен Крст на Град Скопје

На малите пациенти им подарија насмевки и новогодишни пакети за претстојните празници.

Настанот се одржува по четврти пат и е традиционална активност на Црвениот крст на град Скопје.

Можно е да е слика од 3 луѓе, луѓе што стојат и внатре

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,231FansLike
2,800FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ