38.8 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Последен повик да се пријавиш на познатата битолска трка Трчај бе

„Преубо е да трчаш“ под овој слоган пред два месеци, организаторите на оваа автентична трка, ја започнаа кампањата за годинешното издание кое завршува со пријави за учество овој викенд.

По досегашниот интерес, ова ќе биде најбројното издание на ТРЧАЈ БЕ, а доминираат компaнии кои тимски трчаат, ќе присуствува и атлетската елита, ќе има учесници од над 12 земји од светот, а секако и рекреативци кои трчањето го практикуваат како свој спорт.

Кампањите на оваа трка низ годините, остануваат во сеќавање, заради автентичноста која ги одделува од другите трки. Од Форест Гамп до скулптурата на Давид во маица од трката, како и употреба на локалниот битолски сленг во истата. Тоа е благодарение на соработката со тим на дизајнери од академијата Monday Learning и Eyecon Media кои работат за организаторот на трката.

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,528FansLike
3,276FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ