26.8 C
Skopje
Friday, September 29, 2023
spot_img

Ким Кардашијан ги воодушеви критичарите со фустан на Ристо Бимбилов и Баленсијага

Ким Кардашијан блесна во фустан со потпис на модната куќа „Баленсијага“, дело на светскиот дизајнер со македонско потекло, Ристо Бимбилов. Фустанот е правен специјално за неа, а предизвика вистинска лавина од позитивни реакции.

Кардашијан присуствувала на настанот насловен „Грижа за жените“, а нејзиното појавување предизвика бројни позитивни реакции од модните критичари.

Кардашијан со овој фустан го надополни списокот од познати личности кои носеле креации на Ристо. Меѓу нив се и Ана Вунтур, Лејди Гага и други. Дизајнерот е раководител на одделението за плетива во модната куќа Баленсијага, последниве четири години. Претходно беше дел и од модните куќи Луј Витон и Кензо.

В.Ч.

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

4,568FansLike
1,709FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ