26.8 C
Skopje
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Борба со корупцијата или битка за перцепција?

Според „Транспаренси интернешнл“ минатата година земјава се најде на загрижувачкото 111. место во борбата против корупцијата при што опозицијата реагираше дека државата не води доволно сметка за оваа област
Владата деновиве ќе го објави Акцискиот план за борба против корупцијата и криминалот во земјава по кој ќе се постапува од страна на сите чинители во општеството. Вака најави вицепремиерот во земјава задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски кој подвлече дека во планот се опфатени сите забелешки на граѓански организации, комисии, а се детектирани и во меѓународни извештаи.

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,231FansLike
2,800FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ