20.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024
spot_img

Ареа со нова песна и албум одбележуваат 30 години на македонската музичка сцена

Ареа годинава ја почнуваат со нова песна. Станува збор за блуз рок балада со наслов „Ангелу мој“. Оваа песна ќе биде дел од нивниот нов албум, кој според плановите би требало да биде готов наскоро. Со новиот албум, бендот сака да одбележи еден убав музички јубилеј, 30 години на македонската музичка сцена.

Бендот својата музичка кариера ја започнува во 1991. Песната со која го почнаа својот музички поход е „Нека Љубовта биде вистина“. Една година по основањето, Ареа настапија на „Поп рок фест“ каде го освојуваат првото место, па го снимаат својот прв албум, кој беше прогласен за дебитантски албум на годината.

„Ангелу мој“ најновата песна на Ареа

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,513FansLike
3,140FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ