25.8 C
Skopje
Thursday, June 13, 2024
spot_img

95 годишната баба и нејзиниот внук потврдуваат дека годините се само бројка која не може да бидат пречка за забава

За многумина годините претставуваат пречка за забавни активности, а за други пак тие се само неважна бројка која не треба да биде изговор кога забавата е во прашање. Важен е духот, а не бројката на годините. Тоа го потврдуваат 95 годишната баба и нејзиниот внук.

Јутјуберот Рос Смит и неговата баба Паулина Кана се само еден пример за тоа како треба да се ужива и живее секој ден. Тие заедно го трошат времето снимајќи забавни работи, носејќи смешни костими инспирирани од разни празници, објавувајќи ги на социјалните мрежи каде имаат бројни следбеници: ФејсбукИнстаграм и Јутјуб.

Ви претставуваме само дел од нивните заеднички забавни фотографии.

Извор

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

5,499FansLike
3,121FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ