25.8 C
Skopje
Tuesday, May 30, 2023
spot_img

Томислав Георгиев е победник на глобалниот натпревар „Вода=Живот“

Фотографот Томислав Георгиев е победник на глобалниот натпревар „Вода=Живот“!

На глобалниот фото конкурс учествуваа 143 фотографи! Темата на натпреварот гласеше „Вода=Живот“, а фотографи од целиот свет испраќаа фотографии во три категории: премногу суво, премногу мокро и премногу валкано.

Фотографијата e направена на 3 септември 2022 година. Прикажува маж како ги чисти водните плевели и смет од дното на реката Црн Дрим во Струга.

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Приказна.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено само на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Приказна.мк.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ нѐ на

4,304FansLike
1,654FollowersFollow
spot_img

НАЈНОВИ